2 Tem 2012

Kemboy PolatHem çamuruz vallahi, hem yüzsüz; söyleyince kızıyorsunuz. Sen kalk Kenyalı zenci atleti Türk vatandaşlığına geçir, böyle bir yasal gereklilik olmadığı halde adını değiştir, adamcağıza da soyadı olarak Arıkan'ı münsaip gör. Arıkan nedir lan? Dalga geçer gibi adamla. Tabii Arıkan soyadını önerenin Polat adını niçin önerdiğini bulmak için de dahi olmaya gerek yok.

Bu ad değiştirme saçmalığıyla ilgili evvelce başka bir yere de şunu yazmıştım. Yeri geldi akratıveren şuraya, canı sıkılan okusun, okuyup minder yapsın, türkçe karakter eksikliğine bakıp da tatava yapacağına çıksın iki hava alsın, daldan kayısı çalsın:

Kartal Reşat Fırıncıoğlu kimdir? 

ricky winslow olarak bildigimiz, severek izledigimiz bu basketbolcu arkadasimiz hepimizin bildigi teknik nedenlerden oturu turk vatandasligina gecmeye karar veriyor zamaninda. buraya kadar sorun yok. ancak gelin gorun ki, artik yaninda yoresinde dolasan hangi isguzarin bok yemesiyse, kartal, resat ve firincioglu gibi ahenk dusmani, hunhar bir komboyu huviyetine islettirme gafletine dusebiliyor adam, durup dururken. babasi gercekten firincidiydi da, ilgili isguzar eleman mi onerdi bu soyadini, kartal ve resat isimlerinin anlamlari gariban ricky'e soylendi mi, ricky bu ismi aldiktan sonra kendisini resat diye cagiran birileri oldu mu, kendisi ismini, ozellikle soyismini adam gibi telaffuz etme mutluluguna erisebildi mi omru boyunca?. bu ve bunun gibi bircok soru cevapsiz duruken sittin senedir, kartal abi basketbolu birakmis ve yurduna donmustur muhtemelen, bes para etmez cifte pasaportuyla... en kotusu de, ya kartal kaan'la tanisip ondan etkilenerek kartal isminde kendisi israrci olduysa winslow. 'sari sari liralar / ellerinde kinalar' sarkisini dusurmuyorsa dilinden:

.

Hiç yorum yok: