18 Nis 2012

Kadınlar Mars'tan, erkekler Çinçin'den

Şuna karar verdim. Kadınlar şöyledir, erkekler böyledir ahkâmları, bununla ilgili uzun uzadıya devam eden çeşitlemeler, ayrıca yine mesnetsiz bir genellemenin boyunduruğunda acı çeken kuşak saptamaları, yok efendim x kuşağı, sik kuşağı, bok kuşağı gibi keşifler yapıp, bunun üzerine koca koca kitaplar yazmalar, Seka'daki emekçi kardeşlerimizi kahırdan öldürmeler falan... Bunların hepsi çok sıkıcı, çok ipe sapa gelmez çabalar. Daha da kötüsü, teoriler de öyle zayıf ki... Buna uymayan erkek ya da kadınları Peynir Bazarı'nda yan yana dizelesem burdan Gediz'e yol olur.

Kadınlar kıldır, erkekler yündür; he gülüm he, yüzyılın keşfini yaptın bravo. Biz X Kuşağı çocuklarıyız; evet canım biz de Yayçep Kuşağıyız, Türkçe Sözlü Hafif Müzik Kuşağıyız, ineğibuzağıyı, arpayı buydayı iyi biliriz, Ziraat'ten mantafon kredisi çekerek büyüdük hepimiz...

(Oğlum, arada ben de yapıyor olabilirim böyle saçmalıklar. Sonra çıkarıp yüzüme vurmayın bunları, kinci, yıkıcı olmayın. Hem, ben bir avuç darı olsam, yere saçılsam ne yapacaksınız?)

Hiç yorum yok: