24 Eki 2011

Türkiye'de ırkçılık yok ki... (2)


Kaynak: Emrah Göker

3 yorum:

Fevri Hareket dedi ki...

Biz hep boyle igrenc insanlarla dolu bir Turkiye'de mi yasiyorduk? Haberimiz mi yoktu bu yavsaklardan, yoksa bizim etrafimiz gercekten iyi insanlarla doluydu da bu orospu cocuklari baska bir TC'de yasiyorlardi??
Dostlugun, komsulugun, dayanismanin anlatildigi o Yesilcam filmleri mi yalan soyluyor, gozumuzu boyuyordu yoksa biz mi korduk, sagirdik?
sonradan mi turedi bu insanliktan uzaklar?

ben artik ne insamizi taniyabiliyorum
ne de butun bu acilari kaldirabiliyorum

Erkek Egemen dedi ki...

Türkiye'de kapitalizmin, hemi de en vahşi olanından kapitalizmin gemi azıya alması, hemen herkesin kredi kartlarıyla vesaireyle borçlandırılmasıyla, birer tüketiciye dönüştürülmeleriyle alakalı bu. Zaten bu kadar cahil bir toplumda geleneksel toplumun temel öğeleri -başta aile olmak üzere- erozyona uğrayınca ve bundan doğan korkunç boşluk öğretim denen nâneyle doldurulamayınca, temel bilgilenim, edinim, öğrenim kaynağı ucuz görseller, rivayetler falan olunca da olan bu oluyor.

Artur Urartu dedi ki...

'Türkiye'de ırkçılık yok ki' hatta emperyalizm de yok, gapitalizm zati hiç yoktu, peki ne var? ekrem var,gasap ali var,cep tarkovskisi nuri var,eskiden bir sosyalizm düşümüz vardı,ne oldu o sosyalizm düşüne?gurtarsa gurtarsa bizi bu topyekün goğarcalığtan sosyalizm gurtarır,gayri yalan,neyse selametle gal, eyvallah..