10 Haz 2011

Kafa ayarı

- 28 Nisan'da W'ın dışındaki masalarda otururken, tek başına gelip yakındaki bir masaya oturan kısa saçlı, uzun burunlu, yeşil entarili kızın elindeki kitap:

"Handbuch Tuberkulose / Tüberküloz El Kitabı"

-----------

- 6 Haziran'da W'de ne yazdığımı soran kızın Türkiye'de tatil yaptığı yer:

Güzelçamlı

-----------

- 19 Mayıs'ta W'de yanıbaşımdaki iki orta yaşlı adamın ayıla bayıla içip, övgüler düzdükleri, üste para verseler kursağımdan sokmayacağım, boz çorbanın içinde görünenler:

Karnabahar, sosis ve soğan.

-----------

- 6 Nisan'da F'de, yanıbaşımda oturan ve İspanyolca konuşan iki gencin hararetli sohbetinin konusu:

Troçki.

2 yorum:

Adsız dedi ki...

cehaletimi hos gorun sayin rehavet ... tuber kulose tuberkuloz olarak cevrilebiliysa, miroslav kulose miroslav küloz olarak cevrilebilir mi? saygilar..

fevri dedi ki...

[iğrençliği bir adım daha ileriye taşımak için]

yelloz kelimesini de alamancaya yellose şeklinde geri çevirmek mümkündür

bu arada m. belge ile ilgili yazınızı heyecanla beklemekteyim Sayın Rehavet. geçenlerde kendisi fest tirevıl'la çıktığımız "boğazın yalıları" isimli turda bize mihmandarlık yapmıştır (daha doğrusu kim hangi evde kimi düzmüş açıklamış, sonra da hızını alamayıp 70'lerde kendisinin ikamet ettiği yalıları bir bir bizimle paylaşmıştır. bir de üstüne kendisini "19. yüzyıl dedikoducusu olarak" adlandırmış, mola verdiğimiz anadolu kavağında 45 dakikada bir 20'liği bitirmiş, sonra da 2 saat süren dönüş yolunda 2 duble daha bitirmiştir.)

Rehavet Bey sizden bir de ricam olacak. Biliyorum ki siz Lionel Richi hayranısınız ama Lionel Richi de bir insan ve sonuçta onun da hataları var. Yapmış olduğu en büyük hata elbetteki kurucusu olduğu Commodores isimli grubu terketmesi, daha doğrusu yüzüstü bırakmasıydı. Bu grubun 1986 yılında yani Lionelin gidişinden sonra çıkartmış oldukları "yıkılmadık ayaktayız" albümünü bizim için yorumlar mısınız lütfen

http://en.wikipedia.org/wiki/File:The_Commodores_United.jpg