24 Eki 2007

Dunga'nın gömleği


Dunga nal topladıkları Dünya Kupası'ndan sonra Brezilya'nın başına geçtiğinde; oynattığı toptan çok giydiği şu gömlek dikkat çekmişti ilkin. Şubat 2007'de oynanan Portekiz maçında çekildi bu fotoğraf.

Moda işinden pek anlamam, 80'leri çocuk olarak geçirdiğim için de kendimi bahtiyar sayarım; dönüp baktığımda utanacağım fazla resmim yoktur. Ama arkadaş, Dunga'nın gömleğini zevksiz bulmak için de Armani falan olmaya gerek yok herhalde.

Zaten maçtan sonra gerek Brezilya'da, gerek dış temsilciliklerde, gerekse yavru vatanda Dunga'nın gömlek tercihi yerden yere vuruldu; "Dunga bizi diskoya götür!" diye tezahüratta bulunuldu.

Dunga da tabii, "Yahu arkadaşlar bunun dizaynını 16 yaşındaki kızım yaptı, ben de bu çabasına destek olmak için geçiriverdim sırtıma. O yaşta oğlanlarla sürtse, Nuri Alço'nun ağına düşse daha mı iyiydi?" diye şarladı kalem erbâbına. Ayrıca, "Futbol âlemi yeniliğe hiç açık değil, kulübedeki adamın illâ ki takım elbise giymesi bekleniyor," diye de devam etti.

Son söylediğinde abartmış ama biraz. Pantul içine sokulmuş sade gömlek modeli son Dünya Kupası'nda bir hayli benimsendi oysa. Klinsmann-Löw ikilisinin dar kesim-seksi gömleklerine laf eden oldu mu mesela?

Hiç yorum yok: